Mercedes-Benz, a także Stellantis, byli obecnymi producentami samochodów, którzy inwestują w amerykańskim specjalistę od baterii stałego, z nadzieją na nadzieje Postępowanie technologii do wykorzystania w pojazdach elektrycznych.
Firma z siedzibą w USA również współpracowała również z KIA, a także z Hyundai w zeszłym miesiącu z tego samego powodu. Umowy ze wszystkimi czterema markami pojazdów sprawi, że będą one dokonywać znacznych inwestycji w energii czynnikowej. Chociaż liczby nie są ujawnione, dyrektor operacyjny Mercedes-Benz, Markus Schäfer, oświadcza, że inwestuje „wysoką dwucyfrową kwotę za milion dolarów”.
BMW zobowiązuje się do baterii w stanie stałym przed końcem 2030 r.
Kilka umów, a także inwestycje muszą pomóc w komercjalizacji technologii akumulatorów w stanie stałym. Mercedes-Benz planuje wykorzystać baterie w „ograniczonej liczbie samochodów w ramach małej serii w ciągu najbliższych pięciu lat”, z pierwszymi prototypami sprawdzonymi już w przyszłym roku.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej
Tymczasem Stellantis ma istniejący cel posiadania „pierwszej konkurencyjnej stałej technologii akumulatorów” do samochodu elektrycznego do 2026 r. Hyundai, a także Kia, jeszcze oficjalnie poświęcają się na datę, jednak spodziewaj się podobnego harmonogramu Energy Energy’s Energy’s Program testowy znajduje się w zaawansowanych etapach.
Akumulatory w stanie stałym, które wykorzystują elektrolit skonstruowany z materiału stałego zamiast o znacznie bardziej typowym ciekłym elektrolicie, są zadeklarowane, aby oferować „znacząco” zoptymalizowane bezpieczeństwo baterii, przy jednoczesnym zwiększaniu gęstości energii. Nowe rodzaje anod, takie jak anody litowe, mogą być wykorzystywane w stałych elektrolitach, aby prawie podwoić gęstość energii w porównaniu do dzisiejszych ogniw akumulatorowych litowo-jonowych.